Podajniki kubełkowe – ich budowa, funkcja oraz zasada działania

Przenośniki kubełkowe posiadają w dzisiejszych czasach zastosowanie w wielu rozlicznych branżach. Użytkuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym lub spożywczym. Przenośniki kubełkowe użytkuje się do pionowego transportowania materiałów ziarnistych oraz sypkich, niewątpliwie są one wysokim ułatwieniem podczas każdej pracy.

konstrukcja

Autor: AMB Brescia
Źródło: http://www.flickr.com

A z czego składa się przenośnik kubełkowy oraz jaka jest jego reguła funkcjonowania? Podajnik kubełkowy składa się z tak zwanych segmentów rurowych, które są powiązane z wykorzystaniem specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych charakteryzują się prostokątnym przekrojem. Liczba segmentów rurowych używanych w podajnikach jest przeróżna, ponieważ zależy od konkretnych czynników, takich jak na przykład wysokość podnoszenia.

W środku segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, które poruszają się dokładnie z ruchem wskazówek zegara. Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, jaki realizowany jest z solidnego i mocnego materiału. Niesłychanie ważkie jest to, aby materiał ten był odporny na rozciągnie, wskutek tego na ogół do podajników kubełkowych stosuje się materiał wieloprzekładowy, który charakteryzuje się bardzo sporą solidnością – od EP630 do EP800. Jak już nadmieniliśmy najpierw za pośrednictwem podajników kubełkowych możliwe jest przenoszenie rozmaitego typu materiałów.

Konstrukcja metalowa ze sprężyną

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego dobiera się kształt i rozmiary kubełka, dzięki czemu możliwy jest bezproblemowy, szybki i także bezpieczny transport(zobacz etykiety na drewno) towarów. Kubełki są realizowane z materiałów różnorodnych między innymi w toku ich produkcji stosuje się takie materiały, jak na przykład stal tłoczona, poliamid, polietylen czy też dużo innych materiałów trudnościeralnych. Dzięki temu kubełki są należyte oraz mocne w użytkowaniu. W Internecie zdołasz w dzisiejszych czasach odnaleźć więcej informacji na temat podajników kubełkowych, bez trudności odnajdziesz też ofertę wielu różnych firm, które zajmują się realizacją tych urządzeń.