Niejedna wielka firma, która pakuje albo produkuje różne rzeczy powinna posiadać wystarczającą liczbę maszyn oraz taśm transportowych

Firmy produkcyjne zwykle mają cała flotę różnych maszyn oraz urządzeń. Najczęściej są one wielkie i bez problemu mogą wypełnić dużą halę.

Pistolet z silikonem

Autor: busbeytheelder
Źródło: http://www.flickr.com/photos/busbeytheelder/3492173143/
Dlatego należy dokładnie przemyśleć ich rozstawienie.
Jeśli linia produkcyjna, którą mamy jest dosyć długa i posiada wiele faz, to zapewne potrzebne będą nam przenośniki, żeby towar był prędko przesuwany pomiędzy maszynami. Jeżeli dla przykładu jakaś maszyna jest od szatkowania, a kolejna od pakowania, to między nimi należy umieścić taśmę transportową. Przecież nikt w obecnych czasach nie myślałby już nawet o zlecaniu takiego zadania ludziom. Byłoby to kompletnie bezsensowne. Zatem przenośnik spełni swą rolę perfekcyjnie. Jest dużo typów tych przyrządów transportowych. Mogą być taśmowe, rolkowe, a nawet łańcuchowe. I niekoniecznie muszą być montowane horyzontalnie. Bywają takie przenośniki, które ustawia się pod pewnym kątem. Z reguły przenośniki są napędzane przez akumulator. Choć spotkać można także te, które działają przy pomocy grawitacji. By wszystkie trak taśmowy oraz przyrządy transportowe działały bez zarzuty oraz idealnie ze sobą współgrały, to niezbędna będzie osoba, która zaprogramuje cały proces. Linia produkcyjna będzie wtedy działać jak po maśle.

Oczywiście, niezbędny będzie etatowiec, który będzie ich funkcjonowanie nadzorował i w chwili najmniejszej nieprawidłowości zastopuje cały proces. Pamiętajmy, że taśmy te powinno się regularnie czyścić.