Niejeden remont potrzebuje sporej liczby różnych części wykończeniowych — dotyczy to też listwy przypodłogowej

remonty zwykle nie kojarzą nam się z niczym miłym. Jednakże co jakiś czas należy je robić.
Niełatwo wyobrazić sobie, aby dało się żyć w jednym domu bez remontowania go przez ćwierć wieku.

listwa

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wówczas wyglądałyby nasze pokoje lub kuchnia? Byłby to na pewno straszny widok. Jeżeli zatem mamy zamiar zaplanować duży remont, to pewnie obejmie on nowe podłogi. W kuchni będziemy kłaść płytki, a w pokoju panele albo parkiet. Na pewno zdecydujemy się również na odświeżenie ścian. Aby wszystko piękni wyglądało i aby efekt końcowy nam się spodobał, to powinniśmy też nabyć elementy wykończeniowe. Istnieje możliwość, że nie myśleliśmy o tym wcześniej i nie policzyliśmy ich po prostu w budżecie, ale bez nich remont będzie wyglądał na nieskończony. Istotna jest na przykład listwa przypodłogowa. Pełni ona dwie funkcje.

Masz ochotę zbadać omawianą kwestię nieco dokładniej? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik oraz przeczytaj więcej szczegółów w serwisie (http://lrg-lodz.pl/), który także opisuje taką tematykę!

Po pierwsze wydaje się być poniekąd elementem dekoracyjnym. Dzięki niej nikt nie zauważy żadnych uciętych paneli przy samej ścianie. Wszystko elegancko zakryje. Po drugie jest również funkcjonalna. Coraz częściej bowiem pod listwą chowa się kable. Wtedy nie trzeba będzie kłóć ścian, kiedy coś nawali i w jakimś pomieszczeniu nie będzie prądu.

To szybki i najlepszy sposób na to, żeby nikt z gości nie mógł dostrzec kabli, które w przeciwnym razie przyczepione byłyby gdzieś pod sufITem (co wyglądałoby fatalnie) lub musiałyby być wkute w ścianę (co powoduje dużo kurzu, potem sprzątanie oraz znacznie więcej roboty).