Masz firmę, która z każdym dniem lepiej sobie radzi i poszukujesz dla niej ciekawszego miejsca na siedzibę – dowiedz się, gdzie warto ją ulokować

Gdy PRL odszedł w niepamięć, a na rodzimym rynku zaczął rozwijać się kapitalizm, powołano do życia wiele firm, które chciały zacząć działalność na naszych terenach. Co istotne – nie tylko polskich firm, lecz także tych zagranicznych. To wszystko doprowadziło do tego, iż Polska zaczęła nabierać rozpędu, a przedsiębiorstwa zarówno te istniejące, jak i nowe, rozpoczęły przychylniej zastanawiać się nad startem. Trzeba jednak było przygotować ofertę, która oczaruje inwestorów.

inwestycje budowlane

Autor: Taras Kalapun
Źródło: http://www.flickr.com/photos/xslim/308450382/

Dlatego sporo miejscowości wyodrębniło specjalne strefy, przekazało tereny pod inwestycje, czy stworzyło tego typu miejsca jak park magazynowy; sprawdź również nieruchomości dla centr handlowych. Celem było zanęcić firmy, sprawić, iż zaczną płynąć do naszego państwa bardziej chętnie. Czy się udało? Absolutnie tak. Tereny pod inwestycje sprzedawały się niezwykle szybko, a miasta nieustannie poszukują nowych, by móc je pokazać. Co ważne – w obecnych czasach w dużej mierze także polskim przedsiębiorstwom.

Zaintrygował Cię nasz wątek? Zatem najedź na link do serwisu przyczepy samochodowe i ciesz się kolejnymi newsami. W razie pewnych pytań – zwróć się do nas.

Sprzedaż takich terenów to spory zysk dla gmin, a także nowe miejsca pracy dla miejscowych. Zysk jest więc obopólny. A czym w praktyce jest park przemysłowy? To miejsce, które skupia wiele niedużych i średnich firm (największe mają na swym obszarze kilkaset przedsiębiorstw z kilkudziesięciu branż). To lokale biurowe, pomieszczenia magazynowe, hale produkcyjne, ziemie pod inwestycje. Aktualnie w Rzeczypospolitej Polskiej na dobrą sprawę w każdym województwie mieści się minimum 1 taki park (najwięcej rozmieszczono na Śląsku). To świadczy o ogromnym potencjale i szybkim rozwoju przedsiębiorstw, które chcą zaistnieć na polskim rynku.

budowa

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Każde miasto szuka i stara się wyznaczyć tereny, które następnie można byłoby sprzedać inwestorom. Dzięki tego typu działaniom zyskuje nie jedynie gotówkę w kasie, ale również prestiż oraz tytuł miasta otwartego dla przedsiębiorstw. I choć znajdują się w Rzeczypospolitej Polskiej osoby, uważające, że tego typu obszary powinny służyć do rozwoju tylko rodzimym przedsiębiorstwom, trzeba zauważyć, że przenoszenie produkcji do Polski przez europejskich gigantów, to tak – oszczędność dla nich, ale i zysk dla tysięcy polskich obywateli, którzy zaczynają pracę w nowoczesnych fabrykach.