Konstrukcje ze stali w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym

Funkcjonując w branży żywieniowej lub chemicznej na pewno posiadamy potrzebę na pewnego typu zbiorniki ze stali. Mamy szansę je kupić prosto od producenta bądź również z rynku wtórnego. Trzeba wszak zaopatrzyć się w solidny element, jaki będzie wykorzystywany przez wiele sezonów.

pojemniki

Autor: 世書 名付
Źródło: http://www.flickr.com
W pewnych gałęziach przemysłu żywieniowego, jak np. mleczarstwo, nie da się wyobrazić funkcjonowania bez odpowiednich zbiorników na duże ilości płynów. Zdarza się, że wystarczające kontenery wyprodukowane z tworzywa sztucznego. Jednak w trosce o jakość pewnych asortymentów niezbędne jest używanie konstrukcji wykonanych ze stali. Chodzi tutaj zarówno o trwałość samego silosu, jak i jakość wytwarzanego płynu. Toteż będzie to szczególnie ważne w branży chemicznej. Odpowiednie powłoki zabezpieczające z obu stron muszą gwarantować najwyższą czystość. Zbiorniki kwasoodporne wykonane ze stali powleczone są specjalną powłoką. Dzięki temu są trwałe oraz pewne. Można w nich składować tak samo wodę jak również rozpuszczalniki. Ceny opisywanych konstrukcji są zróżnicowane – zależnie od kształtu, pojemności a także szczególnego zastosowania. Montowane bywają stacjonarnie, bądź też przykładowo na ciężarówce. Nabywając je należy zwrócić uwagę przede wszystkim na metal wykorzystany do produkcji, ale także na kwalifikacje samego producenta – pojemne zbiorniki kwasoodporne.

magazyn

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwa mające w ofercie konstrukcje stalowe w znacznym stopniu troszczą się o klienta końcowego. Bardzo często proponowane bywają udogodnienia takie jak przetransportowanie do klienta. Wiedza producenta opisywanych zbiorników będzie strasznie ważna, bo zezwala na jak najlepsze dopasowanie do naszych oczekiwań. Dzięki temu mamy szansę nabyć na przykład zbiorniki kwasoodporne perfekcyjnie dostosowywane do przechowywania alkoholu. Gdy wszak zależy nam w pierwszej kolejności na cenie, trzeba zakupić używane silosy stalowe. Portale internetowe bywają pełne ogłoszeń o zbiornikach stalowych. W tym wypadku dużym trudem będzie kwestia dostawy. Musimy nie zapominać, iż transport (zobacz również: taśmy elewatorowe) może znacząco powiększyć koszty.