Konserwacja drewna jest bardzo trudna, gdyż zagraża mu mnóstwo niełatwych do zlikwidowania owadów.

Drewno jest wyjątkowo popularnym surowcem, jednakże zagrażają mu owady, które mogą je zniszczyć. Takie stworzenia często drążą w drewnie korytarze, co powoduje, że jest ono mniej wytrzymałe oraz po prostu nieładne. Jedynym rozwiązaniem w takim przypadku jest zastosowanie specjalnych chemikaliów.

szkodniki jak np. spuszczela

Autor: Ratmar
Źródło: http://ratmar.com/
Popularnymi owadami, które rujnują drewno są np.: kołatek domowy czy rytel pospolity. Wydrążają one tunele w deskach i powodują niesłychanie wielkie szkody, na ten przykład w obiektach zabytkowych. Dlatego trzeba je szybko likwidować. Jeśli idzie o zwalczanie spuszczela to jest to niesłychanie problematyczne zadanie. Robak ten może przyczynić się do zniszczenia całej konstrukcji. Jeżeli drzewo znajduje się jeszcze w tartaku, to można zlikwidować go mechanicznie, jednakże w ukończonym domu nie ma jak tego zrobić. Należy więc właściwie zabezpieczyć drewno, zanim się je użyje. Na pewno pozwoli to uniknąć mnóstwa kłopotów.

Jeśli jednak pozwolimy na to, by owady wydrążyły kanaliki w deskach, to musimy jak najszybciej je uszczelnić, wlewając w nie odpowiednie preparaty.

Zobacz ten link – to żadnych wątpliwości świetna propozycja (http://pillowplate.pl/), która na pewno bardzo Cię zaabsorbuje. Nie czekaj więc i sprawdź już teraz!

Bardzo ważne jest też to, żeby nie dopuścić do zalęgnięcia się larw w drewnie. W przeciwnym wypadku prędko może dojść do katastrofy. To wszystko powoduje, iż zwalczanie spuszczela oraz innych szkodników staje się wyjątkowo trudne. Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest odpowiednia ochrona drewna przed wykorzystaniem – spowoduje to, że być może owady w ogóle się nie zalęgną – tutaj o zwalczaniu spuszczela.

Trzeba także pamiętać, żeby odpowiednio uszczelnić drewno i rokrocznie patrzeć, czy nie pojawiają się nowe tunele – ratmar.com/.