Każdego dnia mnóstwo osób na świecie musi coś spakować i schować albo wysłać pocztą – dlatego opakowania są tak popularne chociaż nikt nie patrzy na nie

W obecnych czasach, kiedy zakupy w sieci stały się bardzo popularne, miliony paczek na świecie są wysyłane prawie każdego dnia.

Aby niektóre paczki były w stanie przetrwać wielogodzinną drogę, niejednokrotnie przez ocean, potrzebne są należyte oraz trwałe opakowania.
Każdy człowiek zakupił coś w przeszłości online. Gdy paczka przywozi kurier, bardzo cieszymy się tym faktem, od razu rozrywamy paczkę i oceniamy zamówiony przedmiot. Opakowanie rzecz jasna jest wyrzucane i nie zwracamy na nie żadnej uwagi. Jest dla nas zupełnie nieważne. Jednak nie dostrzegamy faktu, że opakowania tekturowe są potrzebne, żeby naszej paczce nic się nie stało (tektura falista na opakowania). Im wyższa klasa tektury, tym większe prawdopodobieństwo, że pakunek dotrze do kupującego w ogóle bez jakichkolwiek uszkodzeń.
Opakowanie tekturowe

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Tektura falista, z której robi się opakowania, jest bardo mocna (tektura i opakowania). Może być dwu- albo trzywarstwowa. Wszystko zależy od faktu, jak delikatne rzeczy ma chronić. Tektura (stretch) falista jest niezwykle wytrzymała i odporna na przetarcia. Przedsiębiorstwa, które zajmują się pakowaniem i nadawaniem pakunków, zużywają codziennie jej wielkie ilości. Ten dodatni trend będzie się utrzymywał tak długo, póki na świecie będzie rozwijał się handel w sieci.

A z tego, co można zaobserwować, z każdym rokiem rośnie ilość zakupów w sieci i nic nie zapowiada, aby ta passa miała dziwnym trafem zniknąć.