Jak zachowywać się podczas rozmowy o pracę? O czym pamiętać, czego nie robić, żeby nie pogorszyć swojej sytuacji?

Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to znak, że nasze CV i list motywacyjny spodobały się osobie rekrutującej. Rozmowa posiada na celu dobre poznanie i zweryfikowanie podanych przez nas informacji. By więc dobrze wypaść na takiej spotkaniu należy być naprawdę dobrze przygotowanym.

asessment center

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Rozmowa kwalifikacyjna trwa najczęściej od dwudziestu minut do czasem godziny, choć to rzecz jasna zależy od wielu czynników. Niektóre firmy proszą kandydatów, aby rozwiązać test, który może pokazać nasze umiejętności. Powszechne są też tak zwane assesment center, to znaczy udział w zadaniach w grupach, jakie sprawdzą to, jak odnajdujemy się w pracy zespołowej. W tej sytuacji spotkanie rekrutacyjne będzie trwało dłużej, natomiast najczęściej kandydat jest wcześniej o tym poinformowany.

Czasami również po pierwszej rozmowie następuje kolejna – dłuższa, w jakiej zakwalifikowany do dalszego etapu kandydat musi się wykazać w bardziej konkretnych zadaniach. Odnośnie samej rozmowy o pracę, to trzeba pamiętać, żeby przyjść dobrze ubranym, należy również mieć pojęcie o tym co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej – zobacz happyhr.pl/rozmowa-kwalifikacyjna. Po pierwsze trzeba jasno oraz w konkretny sposób odpowiadać na pytania i nie kłamać.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niezwykle ciekawy artykuł, więc nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas (http://www.metalfach.com.pl/czesci-zamienne/), a na pewno odnajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

Jeżeli czegoś nie wiemy, lepiej wcześniej się przyznać, miast brnąć w kłamstwo, bo nic nam to nie da. Rozmowa taka to swego rodzaju forma autoprezentacji, więc pamiętajmy o treści, ale również o formie. Przez nasze zachowanie podczas takiej rozmowy możemy pokazać, jak radzimy sobie w stresie, czy jesteśmy otwarci oraz komunikatywni. Tego typu informacje zdradza przede wszystkim mowa ciała, dlatego też nie można o tym zapomnieć.

rozmowa kwalifikacyjn
Ważne są czyny, dlatego też uściśnij rękę rekrutera pewnie, to pokaże pewność siebie, lecz nie za mocno. Usiądź wygodnie, lepiej się jednak nie opieraj, lekkie wychylenie w przód pokaże zainteresowania. Nie powinno się splątywać rąk, gestykulujmy nimi w spokoju i swobodnie. Powinno się utrzymać z rozmówcą kontakt wzrokowy, nie patrzmy w sufit lub też w podłogę. Powinno się też uśmiechać się w delikatny sposób. Przez ten, który jeszcze przed nami rozwój zawodowy będziemy mieć sporo rozmów kwalifikacyjnych, warto w związku z tym pamiętać o powyższych wskazówkach – porównaj happyhr.pl/rozwoj-zawodowy.