Jak na co dzień uchronić się przed smogiem?

Zamieszkujesz na terytorium dotkniętym kłopotem smogu i musisz wyjść z domku? Czeka na Ciebie praca zawodowa, zakupy, rodzina, przeróżne obowiązki?

Ludzie częstokroć muszą się przemieszczać a także spędzają wiele czasu na powietrzu. Jeżeli miejski analizator skażenia powietrza atmosferycznego wskazuje, że normy są przekroczone a Ty jednakże musisz wyjść z budynku, miej na względzie, iż zanieczyszczenie powietrza ma na nas tym silniejsze oddziaływanie, im dłużej w nim przebywamy. Jeśli więc wiemy, iż w naszej okolicy oddychanie nie jest zbyt zdrowe, nie chodźmy nazbyt długo. Ażeby nie pogłębić kłopotu zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego, ogranicz korzystanie z czterokołowca. Najlepiej w miarę możliwości dojechać jak najprędzej na miejsce, o ile jest to możliwe, wybierając do podróży komunikację miejską. Jeżeli musisz korzystać z auta, należy pamiętać o jak najczęstszej wymianie filtra kabinowego.
Widok z lotu ptaka na fabrykę

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com

Zaopatrz się w maskę antysmogową. W naszym kraju może dalej patrzymy „krzywo” na takowe zaradcze środki, jednakże w wielu miastach na świecie przeciwpyłowe maski są na porządku dziennym. Najlepsze modele są w stanie zatrzymać prawie 100% zanieczyszczeń! Kiedy zamieszkujesz na wyjątkowo zanieczyszczonym terytorium, musisz często wychodzić z budynku i spędzasz wiele czasu na „świeżym” powietrzu – zastanów się nad taką lokatą.

Jeżeli chcesz wyszukać artykuły na prezentowany temat, to przejdź tutaj ogrodzenia metalowe i przejrzyj pozostałe informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Jeśli masz możliwość, staraj się jak najczęściej spędzać czas na wsi. Nawet parę dób bez zanieczyszczeń może pomóc Twym płucom.

Uwaga: częstokroć na peryferiach miast jest znacznie gorzej aniżeli w miastach. Nim wyjedziesz odpocząć od smogu, upewnij się, iż tam, gdzie wybierasz się, nie ma jeszcze większego kłopotu.