Jak dbać o śmieci?

W końcu zainteresowaliśmy się środowiskiem, a utylizacja odpadów śmieci nie jest już nowością.

Oddzielanie plastiku od innych śmieci to już właściwie standard. Jednak to nie wszystko. Opróżnianie kosza jest problematyczne.

Odpady

Źródło: www.utylinia.pl

Dużo osób uważa, że sortowanie śmieci nie byłoby kłopotem, gdyby w różnych miejscach postawiono odpowiednio oznakowane pojemniki na odpady: zielone (szkło), niebieskie (papier), żółte (plastik) . Rzeczywiście – największe blokowiska mają takie, ale nie jest to jeszcze norma. Deficyt specjalnych śmietników nie jest usprawiedliwieniem, dlatego że tam, gdzie faktycznie są, mieszkańcy nieraz nie używają ich.

Odpady przed usunięciem należy dobrze przygotować. Jeśli wyrzucamy szklane słoiki, musimy odkręcić zakrętki, a gazety, zanim staną się makulaturą powinny zostać pozbawione wszystkich zszywek. Najczęściej usuwamy plastikowe butelki niezgniecione i bez odkręcania – wystarczy odrobina wysiłku, przecież to nie wydaje się problemem.

Co zrobić ze starą baterią?Polskie domy są wypełnione groźnymi śmieciami. Nie tylko odpady przemysłowe sprawiają problemy. Baterie i lekarstwa ciągle wyrzucamy na zwykłe śmietniki. Ta sama sytuacja dotyczy środków owadobójczych i wielu toksycznych płynów. W sklepach ustawiono odpowiednie pojemniki na odpady niebezpieczne, chociaż ludzie nie z nich korzystają. Zapominamy, że segregacja odpadów to obowiązek, w końcu to my je wytwarzamy.

Zbiórki odpadówW ramach odnawiania mieszkania i wiosennych zmian w domach tworzą się kłopoty, gdzie usunąć zbędną lodówkę albo sprzęt elektroniczny. Nie ma porzeby, wszyscy nie raz widzieli pralki na pobliskim śmietniku. Dla ułatwienia życia, w różnych miastach przygotowywany jest odbiór odpadów takich jak np. zużyty sprzęt elektryczny i przy okazji utylizacja.

Te wpisy z serwisu (http://adwokat-wroclaw.com.pl/uslugi-dla-osob-fizycznych), które przeczytasz po kliknięciu na ten odnośnik na pewno okażą się pomocne – są one godne uwagi i mogą Cię miło zadziwić.

Można się szybko zorientować. We Wrocławiu zbiór niebezpiecznych odpadów jest organizowana w dużych centrach handlowych kilkakrotnie w ciągu roku. Każdy przynosi problematyczne śmieci i dostanie drobny upominek. Poza tym miasta tworzą punkty, w których przyjmują bezpłatnie niebezpieczne śmieci od wszystkich. Oprócz tego działają firmy, których obowiązkiem jest zbiór i utylizacja odpadów niebezpiecznych (dowiedz się więcej).