Historia Alwro

Początki działalności naszej firmy sięgają 1946 r., jednakże ALWRO S.A powstała w 1991 roku – tuż po prywatyzacji fabryki ALWRO. Aktualna działalność przedsiębiorstwa powstała dzięki ewolucjom zainicjowanym w latach 90-tych – m.in. z powodu konieczności nieprzerwanego udoskonalania parku maszynowego, ale również dzięki dbałości o środowisko naturalne.

Pierwszy faza gwałtownych zmian zawierała rezygnację z przestarzałej technologii o dużej szkodliwości dla środowiska jak i otoczenia.

przemysł

Autor: andrew moser
Źródło: http://www.flickr.com

Zmiany obejmowały zarówno modernizację zaplecza technicznego jak i wprowadzenie nowoczesnych urządzeń.
Już po 2 latach istnienia spółki zainstalowano urządzenia pozwalające na odlewanie ciśnieniowe, po następnych 3 latach w zakładzie pojawiły się urządzenia służące do odlewania odśrodkowego – co pozwoliło na otwarcie nowego działu zakładu. Najnowsze technologie i maszyny sprawiły, iż w dużym stopniu zwiększyła się asortyment firmy.
Razem z zmianami urządzeń i wprowadzeniu nowych technologii w życie, wprowadzaliśmy ogromne zmiany związane z ochroną przyrody – zrezygnowaliśmy m.in z produkowania niebezpiecznego dla środowisko żeliwa, skupiliśmy się na odlewaniu ciśnieniowym. W naszej ofercie znajduje się bardzo szeroki asortyment odlewów z metali kolorowych tworzonych metodą ciśnieniową, zarówno w formach metalowych jak również w formach piaskowych (odlewy piaskowe) formy te dają możliwość odlewnie (zobacz odlewnia brązu) najtrudniejszych elementów – skontaktuj się z Alwro.

W ofercie można zakupić też odkuwki matrycowe.
Szeroki profil działalności i specjalizacji S.A. był możliwy do osiągnięcia za sprawą najlepszej kadrze inżynierów jak i specjalistów. Za ich sprawą osiągalne jest nieustanne doskonalenie i rozbudowa zakładu.

Za sprawą utrzymania pieczy na każdym etapie produkcyjnym – począwszy od ścisłej kontroli surowców, tak aby zachowały normy jakościowe, poprzez kontrolę własnego zaplecza technicznego, aż po ostateczną kontrolę jakości finalnego produktu, wytwarzamy odlewy o najlepszej jakości.