Elewacja domu musi odznaczać się niezwykłą trwałością. W tym sensie powinniśmy wybrać jak najbardziej odpowiedni produkt

Cegły klinkierowe to najwyższa klasa cegieł elewacyjnych. Są solidne, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, działanie czynników atmosferycznych i ognia, a także pleśni i grzybów. Powierzchnia cegieł klinkierowych jest naprawdę twarda oraz wytrzymała na zarysowania, zaś wykończona nimi elewacja przez dziesiątki lat nie traci na intensywności koloru.

Klinkier to produkt w pełni naturalny, jest bowiem wytworzony z naturalnego surowca, którym jest najwyższej jakości właściwie sezonowana glina. Cegły klinkierowe charakteryzują się małą nasiąkliwością (nawet poniżej 6%), dzięki temu są także odporne na mróz.

Opisany zagadnienie opisaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się wpis. Daj nam znać – przejdź do strony akcesoria garażowe !

Zachowują solidność nawet w środowiskach agresywnych, takich jak kwaśne deszcze oraz smog. Producenci cegieł elewacyjnych (tak zwany klinkier elewacyjny) zapewniają również bogaty zestaw kształtek uzupełniających, dopasowanych do nich kolorem oraz fakturą, z jakich wykonuje się gzymsy wrocław, (sztukateriaabakus.pl) podokienniki czy stopnieschodów. W ofercie są również gotowe parapety czy łuki, które pomagają w pracy i umożliwiają estetyczne wykończenie elewacji.

klinkier

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com

sprzedawane są w różnorakich barwach, w zależności od użytego do ich wytworzenia surowca oraz sposobu wypalania. Najbardziej znane kolory cegieł to różne odcienie czerwieni oraz brązu. Jednak klinkier wytwarza się również w kolorach, jak żółty, biały, lecz także czarny. Oferowane są również cegły cieniowane – żółtobrązowe, czerwonobrązowe albo szaroczerwone (). Jeśli zdecydujemy się na jeden kolor elewacji, warto pamiętać, ażeby przy układaniu mieszać cegły i fasety z kilku palet w celu uzyskania równomiernego koloru, ponieważ jedne z nich mogą być jaśniejsze, a inne ciemniejsze.

Realne jest też zestawianie różnych odcieni jednego koloru albo kilku różnorodnych kolorów cegieł w elewacji. Poszczególne jej elementy, na przykład cokół lub obramienia okien i drzwi, możemy zaakcentować innym kolorem niż pozostała część elewacji. Cegły klinkierowe na elewacji jesteśmy w stanie również łączyć z innymi materiałami, na przykład drewnem, tynkiem, szkłem, ale także aluminium lub betonem. Wszystko zależy od stylu i klimatu domu oraz od pomysłowości czy wyobraźni architekta, który najlepiej doradzi, który kolor wybrać lub z czym go zestawić. Do wyboru mamy też różnorodne faktury cegieł klinkierowych. Bardzo często produkuje się gładkie lub ryflowane. proponują także inne cegły typu piaskowane, łamane i o nieregularnych wgłębieniach oraz nacięciach.