Do jakich celów służą kartoniarki?

Zaklejanie kartonów to proces, który kończy opakowanie towarów do wspomnianych kartonów lub pakowanie w zbiorczych opakowaniach. Taka czynność jest możliwa przy użyciu odpowiedniej kartoniarki, case pakera do opakowań albo przy pomocy maszyny o nazwie zaklejarka.

Zaklejarki kartonów są w stanie pracować z taśmą samoprzylepną, która jest podawana z rolki. Zazwyczaj stosuje się je do pakowania produktów w pudła zbiorcze. Funkcjonuje także okazja zastosowania specjalnego dozownika kleju. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest połączenie procesu pakowania produktów z zaklejaniem. Jest to możliwe dzięki maszynie pod nazwą case-packer. Jest to niezwykle wydajne wyjście, ponieważ usuwa konieczność ustawienia dodatkowego urządzenia oraz minimalizuje powierzchnię zajmowaną przez konkretną linię zapakowywania. Należałoby również dodać, że prawdopodobne jest ograniczanie zużycia energii w tym czasie, gdy do napędzania urządzenia wykorzystywany jest napęd głównej maszyny(zobacz dobór smaru) do zapakowywania.
Profesjonalizm

Autor: Grand Parc – Bordeaux, France
Źródło: http://www.flickr.com
zaklejarki kartonów

Autor: Blondinrikard Fröberg
Źródło: http://www.flickr.com
Przy jej wyborze powinniśmy mieć na uwadze jakość taśmy. Zazwyczaj wykorzystywanie tańszych rozwiązań jest niezwykle ryzykowne, ponieważ mogłoby skutkować o wiele gorszym efektem w formie popękanej taśmy. Inaczej może wyglądać kwestia w wypadku pakowania Kartonów przy użyciu kartoniarki. Jest wtedy niezbędne zainstalowanie modułu dozownika kleju. Jeżeli jego nie będzie, wytworzone wtedy kartony będą wysuwane przez maszynę w formie otwartej. To z kolei może powodować deformację krawędzi kartonów i oczywiście wypadanie produktów, które miały być zapakowane.

Przy wybieraniu odpowiedniej kartoniarki musimy uważać na ilość dozowników i jakość kleju. Zastosowanie zaklejarki do kartonów gwarantuje szybkie pakowanie wyrobów gotowych. Gwarantuje również przygotowanie ich do wysłania niezwykle szybko.