Dlaczego powinno się inwestować w schody wykonane z kamienia?

Pomimo faktu, że kamień bywa znacznym obciążeniem również dla naszego portfela, wybór tego typu surowca na pewno będzie niezwykle dobrym opłacalnym wyjściem.
Dobre stopnie kamienne muszą spinać ze sobą strefę publiczną oraz prywatną.

pakowanie

Autor: KURSANT

opakowanie
Powinny stanowić również podstawową pionową oś domu. Stopnie muszą być nade wszystko bezpieczne i praktyczne, jednak ich rola w kształtowaniu charakteru domu również jest nie do przecenienia. Pomimo tego, że kamień wydaje się być tworzywem przytłaczającym oraz może nawet trochę opornym, w rzeczywistości może służyć do wytworzenia relatywnie różnych form: od typowych klasycznych schodów w stylu pałacowym, które okazałyby się wykończone wałkiem oraz balustradą z tralkami, aż po znane minimalistyczne, łatwe geometryczne formy. Jeżeli interesują Cię taki schody kamienne Lubin jest miastem, w którym możesz kupić je niezwykle tanio.
schody kamienne Lubin

Autor: Charlie Kaijo
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nowoczesnej technologii cięcia, obecnie możliwe jest tworzenie relatywnie cienkich schodków, które byłyby umieszczone na stalowej konstrukcji i nie będą robić wrażenia masywnych. Ciekawe efekty wizualne >> badania wizualne przyniesie również złączenie drewna z innymi materiałami, przykładowo ze szkłem albo ze stalą. Do doboru posiadamy także wiele wykończeń, które mogą zupełnie zmienić oblicze kamiennych schodów. Przykładowo szczotkowanie, które mogłoby nadać im interesującą chropowatą fakturę albo groszkowanie, które sprawi, że staną się matowe.

Wyprodukowane z tego typu surowca stopnie są praktycznie niezniszczalne i przetrwają wiele dziesiątków lat. Moglibyśmy się o tym przekonać dla przykładu podczas wakacyjnych wycieczek, kiedy chodzimy po średniowiecznych klatkach schodowych zrobionych z kamienia.