Czemu papier jest tak bardzo popularnym materiałem na opakowania, czym się cechuje tektura falista.

Jednym z bardzo chętnie wykorzystywanych od lat surowców przy produkcji opakowań jest papier. Tego typu opakowania są niezwykle powszechne w handlu, dystrybucji czy produkcji, a oferowanych na rynku jest ich tysiące rodzajów.

siedzisko

Autor: Stefan Hamiga
Źródło: Paged Meble
W zależności od potrzeb papierowe opakowania drukarnia etykiet mogą mieć formę pudełek, kartonów czy arkuszy o różnej grubości, najczęściej także odpowiednią szatą graficzną. Same opakowania pełnią bardzo ważną rolę przy sprzedaży dużej grupy produktów, gdyż najczęściej to właśnie na nie klient w pierwszej kolejności spogląda. Z tego też powodu kładziony jest bardzo duży większy nacisk na ich parametry, a sporo firm na swoje własne, sprecyzowane oczekiwania, których producent opakowań tekturowych będzie się musiał trzymać. Między innymi one dotyczą wytrzymałości, kolorystyki i kształtu (bochem.com.pl).
Jednym z bardzo chętnie używanych odmian papieru do produkcji opakowań jest tektura falista – (zobacz). Ze względu na swoją sztywność, wytrzymałość i lekkość jest stosowana powszechnie do produkcji różnej wielkości kartonów. Często owija się nią także sprzęt AGD, RTV czy inne duże przedmioty, ponieważ doskonale chroni przed przypadkowymi uszkodzeniami. Tektura ma jeszcze jedną ważną zaletę, to znaczy to, że używać jej można wielokrotnie, dopóki nie ulegnie zniszczeniu.

Dzięki temu da się dość sporo oszczędzić na kosztach pakowania, a równocześnie zapewnić wysoką, trwałą ochronę. Tektura falista wytwarzana jest w wielu różnych rodzajach i grubościach, przez co da się ją wszechstronnie wykorzystywać.