Co to są szekle i obejmy

Opaska zaciskowa jest elastyczną obejmą sporządzoną ze sztucznego materiału z mechanizmem zębatkowo-zapadkowym. Stosowana jest głównie do łączenia wiązek kabli elektrycznych.

Dzięki swej elastycznej konstrukcji zabezpiecza kable nie powodując ich pogniecenia czy też połamania.

opaski

Opaski zaciskowe można używać jeszcze do mocowania kołpaków w autach. Służy ona z reguły do jednorazowego użytku chociaż ukazały się już opaski wielokrotnego użytku.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, to w tym miejscu znajduje się notka z www (https://e-vemco.pl/produkty/testery-weryfikacyjne,2,7550), która również posiada niezwykle interesujące informacje na omawiany tutaj temat.

Mogą być one barwy białej wtenczas stosowane są w miejscach zamkniętych. Te w kolorze czarnym, czyli z dodatkiem czarnego barwnika i czynnika UV odpornego używa się na zewnątrz. Sporadycznie niemniej jednak jest to niezwykle niehumanitarne takimi opaskami związuje się ręce osadzonych. Jest to przerażające niemniej jednak prawdziwe. Są też obejmy zaciskowe. Obejma zaciskowa służy między innymi do przymocowywania węży z grubej gumy. Również stosowana jest do rur wtedy utworzona jest ze stali nierdzewnej.

Szekla jest to metalowa klamra na ogół w formie litery U. Tworzy ona zamknięty obwód, który jest zamykany i otwierany za pomocą śruby bądź sprężynowej zapadki. Stosuje się je wszędzie tam gdzie trzeba błyskawicznie połączyć między innymi liny. Można powiedzieć, że posiadają rozmaite wykorzystania na przykład przy sprzęcie motorowodnym, w garażu, w warsztacie, ogólnie rzecz biorąc wszędzie tam gdzie mamy zamiar coś uczepić, przywiesić lub zawiesić.

Dobór stosownej szekli nie może być przypadkowy i powinny być one z atestem. Pęknięta szekla frunie z prędkością kuli i może nawet pozbawić życia człowieka. Nieraz szekle używane są na jachtach, czyli jednostkach pływających służących między innymi do celów wczasowych. Należy ona do tak określanych zapasowych drobiazgów, które musi posiadać każdy żeglarz w swej tak określanej skrzyneczce bosmańskiej. Powinno być ich w zapasie ciut więcej, albowiem bardzo często wpadają do oceanu i toną.

Źródło: metfix.com.pl