Auto można ulepszać na wiele sposobów

W skład modyfikacji wchodzą elementy ozdobne czyli naklejki, wysokiej jakości olakierowanie różnych części jak i wymiana fabrycznych elementów na lepszej jakości oraz mechaniczne czy elektroniczne modyfikację silnika.

Każdy entuzjasta tuningu chce żeby jego samochód wykręcał jak najwyższe osiągi bez znaczenia cenę jaką przyjdzie mu wydać za ulepszenie swojego samochodu.
bmw e36 tuning

Autor: photobeppus
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpoczynając ulepszanie samochodu należy skoncentrować się na częściach które faktycznie poprawią statystyki auta a nie specjalnie zmodyfikują prezencje, to już jedynie zmiana prezencji służąca do pokazania się lub wyróżnienia się od innych. Części które wpływają na zmianę sterowności samochodu wypożyczalnia samochodów dostawczych warszawa to np. zamontowanie hamulców innych niż fabryczne które sprawią że odległość hamowania zmniejszy się i poprawi to bezpieczeństwo prowadzenia. Zakup dobrej jakości ogumienia pozwoli na większą przyczepność samochodu. Można też zwiększyć opływowość danego samochodu montując w nim spoiler czy bardziej opływowe części takie jak zderzaki i progi. Gdy do silnika wmontujemy turbosprężarkę samochód będzie się szybciej rozpędzał co pozytywnie wpłynie na dynamikę jazdy, sprawdź też . Samochód można również ulepszać elektronicznie montując chip tuning, BMW e36 tuning jest tego najlepszym przykładem. Ale czym w ogóle jest chip tuning?
Jest to montaż chipa który zmieni prace aparatu sterującego motorem – ECU. Ma je każdy samochód. Ecu jest to aparat odpowiadający za pracę motoru we wszystkich warunkach prędkości i obciążenia – więcej info. ECU dysponuje wiedzą o tym, jak sterować paliwem i zapłonem oraz kątem wtrysku w dowolnych okolicznościach.

Parametry wpisane do ECU są ustawione, aby żywotność auta była, jak najwyższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik rozwijał największą moc i moment obrotowy oraz spalał mało paliwa. Należy wiec rozważyć czy chip tuning, bmw e36 tuning jest opcją która nas interesuję ponieważ znacząco może ona wpłynąć na osiągi jak i na komfort jazdy auta