Jakiego rodzaju warunki panują w próżni oraz czym się ona cechuje?

Co poniektóre osoby twierdzą, że mylił się kiedyś Arystoteles przekonując, że zjawisko próżni nie funkcjonuje. Do jakiegoś stopnia jego twierdzenie jest rzeczywiste, gdyż nie ma na świecie tzw.

próżni absolutnej.
autobus piętrowy

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Przestrzeń kosmiczna, która traktowana jest jako środowisko absolutnie pozbawione jakichkolwiek cząstek, ma ich pewną liczbę na każdy 1 centymetr sześcienny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że o próżni można mówić już wtedy, gdy ciśnienie plasuje się na wielkości od 300 do 1 hPa. Jest to wtedy tzw. próżnia niska. Próżnia wysoka, czyli HV, to 10-3 do 10-7 hPa, próżnia bardzo wysoka, UHV od 10-7 do 10-12 hPa, a próżnia ekstremalnie wysoka, czyli XHV, to ciśnienie mniejsze, niż 10 – 12 hPa. Ostatnią próżnię można spotkać jedynie w kosmosie. Jeżeli chodzi o właściwości próżni, to należy wiedzieć, że może ona transportować światło. Może w niej także funkcjonować pole elektryczne, grawITacyjne oraz magnetyczne. Nie przewodzi jednak jakiegokolwiek dźwięku – w kosmosie jest więc całkowita cisza.
Śpiwór Yeti
Gdyby nie próżnia kosmiczna, może docierałby do nas odległy dźwięk wybuchów na innych planetach. Jeżeli chodzi o temperaturę, to rozchodzi się w próżni jedynie w postaci fal elektromagnetycznych, więc przestrzeni, w jakiej utrzymuje się bardzo małe ciśnienie. W próżni nie ma zatem miejsca na jakiekolwiek życie. Nie tylko z tego powodu, że brak w tamtym miejscu tlenu.

Ciekawią Cię opisane przez nas treści? Bardzo nam miło. Zapraszamy zatem na kolejny kolejny link (https://transgaz.waw.pl/), który umieściliśmy pod poniższym linkiem.

Przez wzgląd na znaczne zniżenie punktu wrzenia, w takim otoczeniu ulegają destrukcji wszelkie płyny, które są w organizmie, na czele oczywiście z krwią. Udowodniono jednak z drugiej strony, że co poniektóre rośliny i drobnoustroje, a także co poniektóre nasiona, mogą przetrwać przez pewien okres czasu w tzw. przestrzeni próżniowej.

Reasumując: wszelkie wspomniane cechy sprawiają, że poprzez właściwe zastosowanie próżni można by m.in. wytwarzać żarówki albo przeprowadzać operacje niemożliwe do wykonania w zwykłych warunkach.