Szerokie przeznaczenie wózków widłowych

Wózki widłowe odgrywają nadzwyczaj znaczącą rolę w jakimkolwiek większym sklepie, ale przede wszystkim na różnego gatunku składach, także w sortowniach. W dużym stopniu upraszczają pracę w tych lokalizacjach, dzięki temu, iż zdołają unosić duże ciężary. Warto zatem dbać, aby wózek widłowy odpowiednio funkcjonował. Dzisiaj każda większa jednostka korzysta z tych urządzeń. Stale powinno się dbać o to, żeby były w pełni efektywne. Odpowiedni serwis wózków widłowych to nie jedynie odpowiednie części, lecz także odpowiedni personel, znający się na owych sprzętach. Nie jest łatwo kupować wózki widłowe używane, szczególnie że te najodpowiedniejsze nie są tanie.

wózek widłowy

Źródło: pixabay
Udźwig wózka jest jednym z głównych czynników, które rozważamy przy zakupie wózka widłowego. W tym miejscu należy pamiętać, że udźwig nominalny podany przez producenta, jest rzetelny jedynie w określonych warunkach. Oprócz ustalenia, na jaką wysokość będziemy chcieli wznosić nasze ciężary, znaczący jest dobór gatunku masztu, także ogumienia.

Wózki widłowe (http://www.skupwozkow.com.pl/) używane są poruszane silnikiem spalinowym, lub elektrycznym. Zgodnie z aktualnymi przepisami niedopuszczalne jest zastosowanie w pomieszczeniach zamkniętych wózków z napędem spalinowym, który zasilany jest benzyną etylizowaną, czy mieszczącą inne środki trujące. Takie wózki koniecznie muszą być zastąpione wózkami akumulatorowymi. Wózek (http://www.poltrading.com.pl/) elektryczny dostosowany jest do pracy w pomieszczeniach, halach, składnicach – sprawdź szczegóły.

wózek widłowy

Autor: Brant
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z brakiem wydalania spalin jest bezpieczny dla osób przebywających w bezpośrednim otoczeniu pracy wózka. Ograniczeniem tego wózka jest bateria trakcyjna, która po wyładowaniu wymaga kilkugodzinnego naładowania. Takie wózki widłowe używane wymagają szczególnego punktu do ładowania baterii. Eksploatacja wózków wiąże się z ogromną liczbą zagrożeń, toteż bardzo istotne jest dla bezpieczeństwa i higieny pracy, aby znać i skrupulatnie szanować zasadnicze przepisy bhp, jakie obowiązują w tym zakresie.

W czasopismach i na stronach Internetowych jest sporo ogłoszeń o sprzedaży wykorzystywanych wózków widłowych. Wskazane jest aby z wielu propozycji wyłonić ten, który okaże się dobry.