O czym pamiętać w czasie ogrzewania budynków przemysłowych? Co jest najważniejsze w tej kwestii?

W jaki sposób powinno się ogrzewać budynki przemysłowe? W tej kwestii występują dwa problemy, które nie są tak proste do rozwiązania. Pierwszy z takich tematów odnosi się do nagrzewania średnich lub trochę większych pomieszczeń, a mianowicie może zajmować to przesadnie dużo czasu. Drugi problem to kłopot w utrzymaniu stałej temperatury w takich miejscach. Rozwiązaniem na takie bolączki nie będą na pewno klasyczne grzejniki, bo nie spełniają one własnej roli. Znacznie lepszym pomysłem będą tutaj nagrzewnice powietrza.

nagrzewnica przenośna

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Standardowe grzałki z pewnością w lepszym stopniu sprawdzają się w małych pomieszczeniach, czyli mieszkania czy biura. Natomiast gdy chodzi o pomieszczenia średniej wielkości oraz duże, dajmy na to magazyny, to niestety kwestia już nie jest tak prosta, ponieważ grzejniki w tych warunkach nie dość, że są mało wydajne, to jeszcze nieekonomiczne. Kolejny problem to dłuższy czas potrzebny, żeby uzyskać wymaganą temperaturę, jak również, aby ją utrzymać. Jak już wspomnieliśmy wyżej najwydajniejszym i najpewniejszym rozwiązaniem będą na pewno nagrzewnice powietrza (oto powody).

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to bez wahania przekonaj się, co znajdziesz w ofercie taxi Wrocław, która dotyczy pokrewnej tematyki.

Mogą w dość krótkim czasie rozgrzać powietrze, a to za pomocą wentylatora, jaki roznosi je po całym pomieszczeniu. Konstrukcja takiego sprzętu daje równomierne rozprowadzenie strumienia rozgrzanego powietrza, jak też skierowanie go tam, gdzie faktycznie jest potrzebne. Nagrzewnice można kupić jako urządzenie mobilne, czyli przenośne, stacjonarne oraz wiszące. Powietrze ogrzewa się przy pomocy wody, która bierze się z instalacji ogrzewania centralnego, jest czasem również wspomagana przez olej opałowy albo gaz. Istnieją też nagrzewnice napędzane przez elektryczność. Najistotniejszymi częściami urządzenia są nagrzewnica, wentylator oraz obudowa.

Zadaniem nagrzewnicy jest przekazywanie ciepła od czynnika grzewczego do nagrzewanego powietrza. Wentylator odpowiada za rozprowadzenie powietrza po całym pomieszczeniu, a obudowa spełnia funkcje przede wszystkim ochronne. Sposób działania nagrzewnicy tak właściwie zależy od jej rodzaju, przykładowo w nagrzewnicach działających na wodę powietrze podgrzewa się za pomocą wymiennika zrobionego z aluminium, przez jaki płynie gorąca woda. Warto zapoznać się z powyższą technologią, choćby po to by zdawać sobie sprawę z tego, jak wyglądają tu możliwości wyboru.