Jakiego rodzaju drewniane ogrodzenie warto wybrać?

Ogrodzenia drewniane są aktualnie widoczne przy wielu budynkach jednorodzinnych. W przeszłości tworzone były one ręcznie z odpowiednio dociętych sztachet z drewna, aktualnie jednak można by nabyć je jako gotowe oraz zamontować samodzielnie łatwo i prędko.
Klasyczne ogrodzenie drewniane ma wszechstronne zastosowanie.

płoty

Autor: dailyinvention
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu płoty można by wykorzystać, aby ogrodzić nimi dom, działkę lub zrobić z nich ozdobny płotek na swej działce, oddzielający od siebie różne obszary nieruchomości. Drewno jest bardzo wszechstronnym surowcem, które może zostać dopasowane zarówno do przestrzeni zaaranżowanych w sposób standardowy, przykładowo nawiązujący do szlacheckich dworków, jak i do tych nieco nowocześniejszych. Drewno doskonale się komponuje z roślinnością oraz może zostać wykończone w różnorodnych barwach. Powoduje to, że wciąż wybierane jest dosyć często, chociaż do dyspozycji istnieją również odmienne, alternatywne rozwiązania, dla przykładu płoty metalowe.

Pragniesz przejrzeć kilka następnych naszych artykułów? Fantastycznie! Pragniemy zatem donieść, że jesteśmy w serwisie (https://www.normbud.pl/) – wyszukasz nas w tym linku.

Jeśli Ty również myślisz o tym, żeby wybrać kupno drewnianego płotu, to przeczytaj niniejszy tekst.

regał

Autor: Aleksander Lucis
Źródło: DuPont™ Corian®
Właściwy rodzaj drewna to sprawa podstawowa. Żeby drewniane płoty mogły prezentować się ładnie przez dosyć długi okres czasu, warto przede wszystkim zwrócić uwagę, z jakiego typu drewna są one wykonane. Drewno używane na zewnątrz powinno być odporne na warunki atmosferyczne, w tym także na deszcz, mróz, śnieg. Do wykonanych z drewna ogrodzeń najlepiej się nadają tego typu rodzaje drewna jak modrzew, świerk czy sosna, bądź drzewa egzotyczne, które są w większym stopniu odporne na czynniki zewnętrzne. Wtedy, gdy zamierza się kupno gotowego ogrodzenia, które będzie mogło być usytuowane nad podmurówką oraz będzie zamocowane do słupków, warto również zwracać uwagę na jego kształt.

Największym zainteresowaniem cieszą się proste płoty wykonane z drewna, jednak wtedy, gdy ważniejszy jest bardziej efekt dekoracyjny, to warto zdecydować się na ogrodzenie sztachetowe wklęsłe lub wypukłe.