Jakie są najpopularniejsze powody awarii pompy hydraulicznej?

Pompa hydrauliczna to mechanizm, który jest częścią systemu hydraulicznego. Mechanizm taki jest odpowiedzialny za zasilenie napędu hydraulicznego przy użyciu właściwych ilości oleju, które wtłaczane są pod stosunkowo wysokim ciśnieniem.
Ze względu na niezwykle ciężkie warunki pracy, tego typu pompy są podatne na dużo różnorodnych awarii.

inwestycja

Autor: Tim Fields
Źródło: http://www.flickr.com
Mogą być one wywołane m.in. zbyt wysokim ciśnieniem, niewłaściwym montażem, brudnym olejem hydraulicznym czy też występowaniem zjawiska kawitacji, czyli będących w oleju pęcherzyków powietrza. Inną prawdopodobną przyczyną usterki takiego sprzętu może być brak lub za mała ilość płynu w będącym w pobliżu pompy zbiorniku. Równie istotne jest poprawne uszczelnienie dopływu oleju do pompy. Można się więc domyślać, że w znacznej mierze odpowiedzialny za awarie tego typu pompy może być czynnik ludzki, przy czym w praktyce tak samo ważna jest duża jakość wykonania tego urządzenia.
nagrobek granitowy

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu żeby zredukować to niemałe ryzyko zniszczenia tego mechanizmu, należy wykorzystywać wyłącznie takie, które są wytworzone przez renomowanych producentów. Doskonałym przykładem jest pompa Eaton, jednak należy brać pod uwagę, że istnieją różne modele takiego sprzętu. Mają one zastosowanie do hydrauliki siłowej choćby w różnorodnego typu samochodach.

Tak samo emocjonujące materiały są opublikowane w pokrewnym serwisie. Jeśli pragniesz je zgłębić – zobacz pod linkiem wywóz śmieci ursynów, który jest tu.

Mogłyby to być dla przykładu ciągniki czy nawet samochody osobowe. Są tam stosowane przy wspomaganiu kierownicy.

Są także stosowane jako części maszyn budowlanych, górniczych, w obrabiarkach czy w przemyśle drzewnym oraz innego rodzaju specjalistycznych maszynach. W zależności od danego modelu, ceny takiej pompy wahają się w granicach 500-1000 zł.