Jakie mamy typy wózków jezdniowych i do czego są one wykorzystywane? Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?

Wózki widłowe jezdniowe to bardzo różnorodna kategoria maszyn stosowanych w transporcie wewnątrzzakładowym. Takim wózkiem nazywamy pojazd kołowy o ruchu przerywanym oraz o ograniczonym zasięgu, który przystosowany jest do podnoszenia, pchania, ciągnięcia czy uniesienia. Tym wózkiem bez komplikacji jesteśmy w stanie układać w stosy różne modele ładunków. Wózki sterowane jezdniowe są przez operatora idącego obok wózka, lub jadącego bezpośrednio na nim.

Są bardzo różne rodzaje wózków, dzięki jakim praca może być bardzo efektywna. Dość powszechne są wózki unoszące z podestem dla operatora. To kategoria wózków, na które ładunki kładzione są ręcznie lub przy pomocy urządzeń mechanicznych, które nie są związane z samym wózkiem. Służą właściwie do poziomego transportu ładunków na dalsze odległości w transporcie wewnątrzzakładowym.

magazyn

Źródło: http://sxc.hu/

Cechą dość znaczącą tych wózków (http://poltrading.com.pl/) jest nośność i siła uciągu. Części do wózków widłowych tego rodzaju bezproblemowo można dostać, ponieważ jest to jeden z najbardziej popularnych modeli, bardzo często wykorzystywany do wielu prac. Wózki ciągnikowe i pchające to wózki które są przeznaczone do ciągnięcia albo pchania innych wózków nienapędzanych, na przykład wózki bagażowe. Charakteryzują się sporą siłą uciągu, niezbyt dużymi wymiarami gabarytowymi i sporą zwrotnością. W tego rodzaju dziedzinie też trzeba wspomnieć o wózkach specjalnych, których konstrukcja jest jak najbardziej dostosowana do specjalnych indywidualnych warunków użytkownika. Wózki podnośnikowe są urządzeniami transportu wewnątrzzakładowego, stosowane są one do pionowego lub poziomego transportu ładunków. Pozwalają na składowanie ładunków na różnych wysokościach, w granicach określonych ich konstrukcją.

Warto również wspomnieć o wózkach z bocznym mechanizmem podnoszenia. Mogą być wysuwane albo wciągane wzdłuż wózka. Dzięki tego typu konstrukcji możliwe jest pobieranie, podnoszenie oraz spiętrzanie ładunku wzdłuż jednego boku wózka.

Chciałbyś poznać coś równie ciekawego? Super, ta strona z pewnością okaże się dla Ciebie użyteczna, ponieważ przeczytasz tam sporo tego typu danych.

Zawsze gdy nabywamy wózek zwróćmy uwagę, jaką on ma gwarancję, jak jest wytrzymały, a również czy np. opony do wózków widłowych są bezproblemowo dostępne. Dzięki temu będziemy przygotowani na ewentualne trudności. Lepiej wcześniej wiedzieć, z jakim sprzętem mamy do czynienia, aby później nie mieć kolejnych problemów.