Jakie mamy sposoby mocowania ładunków? O których najkorzystniej pomyśleć?

Mocowanie ładunków w drogowym transporcie to właściwe wykorzystanie właściwości pojazdów, a również zastosowanie środków mocujących. Jakie są najbardziej popularne i pomocne?
Przede wszystkim pasy, lecz mogą być wyłącznie w takiej sytuacji używane jak są nieuszkodzone oraz posiadają czytelną etykietę.
samochód

Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com

Na niej znajduje się wiele ważnych oznaczeń. Miejmy na uwadze, iż na etykiecie musi znaleźć się norma EN 12195-2, ponieważ znaczy to, iż producent deklaruje zgodność z jej wymaganiami. Kolejne normy nie zapewniają odpowiedniej jakości pasów napinających. Łańcuchy mocujące eogniwa.pl muszą spełniać wymagania normy EN 818-2, a elementy łączące oraz skracające muszą mieć urządzenie zabezpieczające przed rozpięciem.
Drążki pozwalają na błyskawiczny i komfortowy podział powierzchni ładunkowej, ponadto mogą być wykorzystane w pionie oraz poziomie wewnątrz pojazdów pomiędzy sztywnymi powierzchniami, takie jak chłodnie, naczepy zamknięte i tym podobne. Dość często takie zakończenia są obustronnie gumowe maty przemysłowe gumowe albo zawierają antypoślizgowe stopki. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także siatka, wyróżnić możemy dwa typy zabezpieczeń siatkami. Jedna z nich to zabezpieczenie przestrzeni ładowni, kolejna zabezpieczenie ładunku dzięki okryciu i dociskowi.

Pierwszy rodzaj ma zastosowanie przy przewożeniu ładunków sypkich w otwartych kontenerach lub pojazdach o otwartej przestrzeni ładunkowej. Ich zaletą jest możliwość stosowania w samochodach różnego typu oraz różnych producentów, a też szybkie oraz proste mocowanie za pomocą pasów mocujących. Pamiętajmy jednakowoż, aby taki sprzęt zakupować w specjalistycznych sklepach, w jakich kupimy i pozostałe niezbędne elementy, takie jak śruba z uchem, eogniwa.pl która jest przydatna do wielu zadań.