Jak zbadać ilość wody w ciele człowieka?

Obecnie zwracamy większą uwagę na zachowywanie zdrowego stylu życia. Przejawia się to na wiele sposobów, zaś jednym z nich jest zamiar redukcji swojej wagi.
Chodzimy zatem na siłownię czy też do gabinetów dietetycznych.

obiekty

Autor: thierry ehrmann
Źródło: http://www.flickr.com
Aby pracujący tam fachowcy mogli pomóc nam w takim postanowieniu, powinni posiadać możliwość dokładnego przeanalizowania istniejących w naszym ciele elementów, które składają się na naszą finalną wagę. Chodzi tu o takie aspekty jak m.in. wiek metaboliczny, ciężar tkanki kostnej czy też parametry takie jak BMR czy też ECW. Takie informacje można by uzyskać po badaniu na sprzęcie pod nazwą analizator składu ciała, a uzyskane w taki sposób rezultaty pomogą zaoferować właściwy plan dietetyczny czy też ćwiczeń. Funkcjonuje wiele modeli takiego urządzenia. Te prostsze do zastosowań domowych, można kupić za jedynie kilkadziesiąt czy paręset złotych. Te w większym stopniu złożone, jakie wykorzystują eksperci, to już o wiele większy wydatek – w granicach paru lub kilkunastu tysięcy złotych. Takie analizatory mogą przypominać trochę klasyczną domową wagę. Odmienność jest w tym, że mają również elektrodę, która wysyła krótki impuls elektryczny.

Perfekcyjne urządzenia zezwalają wysyłać rezultaty obliczeń przez WiFi wprost do komputera. Trzeba jednak wiedzieć, że zwłaszcza te mniej kosztowne przyrządy mogłyby podawać niedokładne wyniki, jeżeli chodziłoby o zawartość wody czy też masy tłuszczowej. Zależy to m.in. od pory dnia, typu ćwiczeń czy też żywności.

Innymi słowy, technika bioimpedancji może zwracać nieprecyzyjne rezultaty – niezależnie od ceny.

Spójrz nie jedynie na ten tekst, ale też na komentarze ze strony (https://asmtechnology.eu/jak-przebiega-proces-oceny-tozsamosci-i-czystosci-odmianowej-roslin/). Może niektóre zainspirują Cię na tyle, że zechcesz zostawić własną ocenę.

Z drugiej strony te bardziej zaawansowane urządzenia oferują wyższy stopień wiarygodności pomiaru.