Do czego używany jest asfalt przemysłowy oraz jak takie asfalty są uzyskiwane?

Oprócz konserwacji oraz budową dróg, asfalt posiada również zastosowanie w niezwykle wielu odnogach gospodarki. Zastosowanie jego jest tak szerokie dzięki jego sprężystości, cechom uszczelniającym i wytrzymałości.

supermarket

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Asfalty przemysłowe posiadają swoje wykorzystanie m.in. do konstruowania pojemników wodnych. Wykorzystuje się je także do budowy wodoodpornych membran a także przy produkcji przemysłowych wykładzin i może być również tego typu asfalt wykorzystywany jako izolacja. Może być też stosowany do klejenia.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej naprawy wrzecion na omawiany temat – informacje będą zapewne bardzo fascynujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Wszystkie te przedsięwzięcia potrzebują sprawdzonego i solidnego dostawcy asfaltu twardego oraz utlenionego. Najlepsi dostawcy gwarantują najlepsze na rynku produkty z segmentu asfaltów utlenionych oraz twardych. Asfalty przemysłowe są otrzymywane w rezultacie właściwego przerobu pozostałości po destylowaniu ropy naftowej. Można je przeważnie stosować do tworzenia materiałów, które wykorzystywane są do tworzenia powłok izolacji przeciwwilgociowych oraz przeciwwodnych.

W przemyśle uszczelnień i pokryć dachowych najważniejszym surowcem jest asfalt. Tego typu produkt jest stosowany przeważnie jako uszczelniacz dachów o małym pochyleniu. Idealne są pokrycia dachowe z asfaltów polimerowych, które są mieszanką asfaltu, polimerów oraz mineralnych domieszek. Te asfalty przemysłowe są wytrzymałe na różnorodne obciążenia przykładowo na grad, na działanie wysokich i niskich temperatur oraz wykazują również długą żywotność. Odmiennego typu asfalty przemysłowe utlenione produkowane są z ciekłych, ciepłych bituminów przez wdmuchiwanie powietrza, które wdmuchiwane jest w znacznych temperaturach.

Taki produkt jest bardzo odporny na działanie wysokich temperatur i ma dużą wytrzymałość na pojawianie się rys w temperaturach niskich. Poza tym idealnie może nadawać się jako materiał uszczelniający.