Czym jest kreda traserska oraz gdzie się ją stosuje?

Wybór kredy traserskiej wydaje się być błahy – jeżeli jest widoczna, to posiada już wszystko to, co potrzeba. Przy czym niestety nie do końca.
Czasem nawet najmniej skomplikowane narzędzia czy akcesoria mogą skrywać pewne tajemnice, których poznanie sprawia, że praca – zatem jeżeli nie jest ona przyjemna – to z pewnością jest bardziej zrozumiała.

szkło - widok

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Kreda traserska w niczym nie przynosi na myśl takiej znanej ze szkół. Tego typu kreda nie mogłaby być funkcjonalna w robotach budowlanych. Niemniej jednak, gdyby za definiowanie tego typu kredy wziął się chemik, to wbrew pozorom ogromnej różnicy by nie zobaczył. Kreda traserska jest mieszaniną węglanu wapnia i pigmentów. Sprzedawana jest w różnorodnej wielkości buteleczkach, mimo tego, że nie jest płynem.. Kreda traserska jest używana do przenoszenia wymiarów z planu na eksponaty prawdziwe, tak samo, jak wszystkie odmienne urządzenia traserskie. Tyle najprostszej definicji.

kreda

Autor: Stan Dalone
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj wykorzystuje się ją do skopiowania linii wyznaczonej sznurem traserskim i zależnie od typu, może być używana we wnętrzach albo na zewnątrz domów. Wybór kredy traserskiej nie jest szczególnie trudny, jednak trzeba mieć świadomość, od czego rozpocząć. A rozpocząć należy od rzeczy oczywistej. Pierwsza z nich to objętość. Kredy traserskie dostępne są w buteleczkach o pojemności od nieco przekraczającej 100g do półtora kilograma. Posługiwanie się większymi by było zwyczajnie zbyt niewygodne. Im mniejsza jest kreda, tym mniejszą ilość linii można by nanosić, zatem należy potrafić wyznaczać złoty środek między efektywnością a ergonomią. Następną znaczącą kwestią jest kolor kredy. W przypadku kredy traserskiej odcienia nie można by dobrać pod względem upodobań estetycznych.

Kreda czarna oraz biała są przeznaczone do używania wewnątrz domów, z kolei kreda w kolorze czerwonym i niebieska – na zewnątrz budynku.

Jeżeli poszukujesz innych informacji na prezentowany temat, to też rzuć okiem na logistyka kontraktowa analogiczne portale, które podnoszą tę tematykę.

Tej reguły trzyma się większość producentów, a wyjątki, w jakich kreda traserska czerwona wykorzystywana jest jedynie do wnętrz, jest niewiele.