Co trzeba brać pod uwagę w czasie kupowania owijarek do palet?

Zakup owijarki do palet to jedna z niezbędnych inwestycji w zakładach produkcyjnych. Jest to niezbędne przede wszystkim w przypadku spółek, które przesyłają więcej niż 10 palet dziennie.
Żeby zakup takiej owijarki palet był korzystną lokatą na długi czas, trzeba brać pod uwagę parę najważniejszych zasad wyboru takiego urządzenia.

Owijarkę do palet można by nabyć lub zwyczajnie wynająć.

Przydałyby Ci się istotne informacje (http://transgaz.waw.pl/napelnianie-butli/) na wyłuszczony tu temat? Nie ma nic prostszego – musisz wejść w poniższy link i tam odkryjesz mnóstwo interesujących szczegółów.

W grę może wliczać się zakup gotówkowy, za pomocą kredytu, w formie leasingu albo najem krótkoterminowy, bądź to długoterminowy. Moglibyśmy taką owijarkę wynająć z dostawą materiałów użytkowych, z opcją wykupu lub wydzierżawić. Leasing tego typu sprzętów to aktualnie coraz bardziej popularna forma finansowania zakupu owijarek czy też innych maszyn pakujących. Należy pamiętać o tym, aby kupując tego typu narzędzie kierować się długoterminową korzyścią dla przedsiębiorstwa. Na rynku dostępnych jest aż kilkadziesiąt modeli półautomatycznych, automatycznych czy poziomych owijarek od paru wytwórców.

podatki

Autor: David Besnette
Źródło: http://www.flickr.com
owijarki palet

Autor: Bill Morrow
Źródło: http://www.flickr.com
Ceny takich sprzętów wynoszą obecnie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy PLN. Jest ona uwarunkowana od wielu czynników, przykładowo od poziomu skomplikowania systemu rozciągania folii (zatem tzw. systemu pre-stretch), od rodzaju napędu, typu materiału z którego wykonana jest owijarka. Istotna jest także ilość silników napędowych albo pomocnicze opcje, dla przykładu docisku górnego, dogrzewania folii, najazdu albo wagi.

Trzeba pamiętać o tym, że stosunkowo niska opłata może wiązać się wielokrotnie z niedużą jakością. To natomiast może oznaczać wysokie wydatki serwisowania i kupna części zamiennych. Trzeba się także liczyć ze stosunkowo krótkim czasem prawidłowej eksploatacji.